خريد بك لينك انبوه و قوي

dragged border

درباره وبلاگ

dragged border
dragged border

خرید بک لینک و تاثیر آن بر رتبه‌ی سایت

به زبان ساده، سئوی یک سایت ینی بهینه‌ سازی سایت برای گوگل؛ که این بهینه‌سازی می‌تواند بصورت داخلی یا خارجی باشد.

موضوع بحث در اینجا سئوی خارجی سایت است که یکی از انواع آن ایجاد و خرید بک لینک برای سایت است. یعنی از سایت‌های دیگر به سایت شما لینک داده شود. حال این سوال مطرح می‌شود که آیا ایجاد این لینک‌ها روی رتبه‌ی سایت تاثیر دارد یا خیر؟ در جواب باید گفت بله، اگر لینک‌ها به صورت تخصصی ایجاد شوند تاثیر مثبت دارد. اما در نظر داشته باشید که پاسخ به این سوال همانقدر که ساده است پیچیدگی‌های خاصی را نیز به دنبال دارد.

گوگل، بک لینک‌ها را بعنوان آرا مثبت از سوی کاربران در نظر می‌گیرد. هرچه این آرا مثبت بیشتر باشد احتمال پیروزی در انتخابات گوگل برای سایت شما بیشتر خواهد بود. اما توجه داشته باشید این مطالب تنها زمانی صد درصد درست خواهد بود که بک لینک‌ها از طرف کاربران واقعی باشد.

 

خرید بک لینک‌های مفید

بک لینکی مفید است که از راه درست گرفته شود و نه از راه سئوی کلاه سیاه (black hat seo) که قصد آن فریب موتورهای جستجوگر است‌. بنابر تجربیات افراد، با استفاده از بک لینک‌های طبیعی، گوگل به سایت شما رتبه‌ی بالایی اختصاص خواهد داد.

حال به معرفی برخی از بک لینک‌های مفید میپردازیم:

۱.قرار دادن بک لینک در سایت‌هایی با موضوع مرتبط: با بررسی کلماتی که در کتار لینک قرار می‌گیرند، گوگل موضوع سایت را تشخیص می‌دهد. مفیدترین و بهینه‌ترین روش قرار دادن بک لینک در سایت‌هایی است که موضوعشان با سایت شما یکی است. اما به دلیل رقابت این کار سخت خواهد بود.

۲.قدمت لینک: تاثیر استفاده از بک لینک‌ها در بازه‌ی زمانی کوتاه مشخص می‌شود اما به خاطر داشته باشید که تنها زمانی برای شما مفید هستند که از بین نروند و دائمی باشند. زیرا با از بین رفتن بک لینک، ممکن است از طرف گوگل جریمه شوید و نتایج حذف شوند.

۳.انتشار بک لینک در وبلاگ‌ها: ممکن است وبلاگ‌ نویسان متنی را از سایت شما کپی کنند و با بک لینک در وبلاگ خود قرار دهند. پس سعی کنید تولید محتوای با کیفیت داشته باشید چرا که تاثیر بک لینک‌هایی که در وبلاگ‌ها قرار میگیرند قطعی است.

۴.گرفتن بک لینک از سایت‌هایی که رنک بالایی دارند: هرچه سایتی که در آن بک لینک سایت شما قرار میگیرد قوی‌تر باشد و دارای اعتبار بالاتری باشد، گوگل به سایت شما نیز اعتبار بالاتری می‌دهد.

 

تصورات غلط در مورد خرید بک لینک

اولین نکته‌ی قابل توجه این است که در باور برخی افراد، بک لینک همان تبلیغات متنی است. در پاسخ باید گفت تبلیغات متنی تنها یک نوع از بک لینک است که پیشنهاد می‌شود از آن استفاده نکنید.

 

تصور دیگری که در مورد بک لینک وجود دارد، این است که استفاده از آن به کلی مضر است. در پاسخ به این باور نیز باید بگوییم که استفاده از بک لینک بخش مهمی از سئوی خارجی سایت است و به خودی خود آسیبی به سایت نمی‌زند. استفاده‌های غیر اصولی از بک لینک است که ممکن است سایت را پنالایز کند.

از سوی دیگر حتما شنیده‌اید که بک لینک بیشتر، تاثیر بیشتر. ولی باید بگوییم که طبق بررسی‌ها استفاده‌ی به جا از بک لینک در صفحاتی محدود با اعتبار بالا نتایج بسیار شگف‌انگیزتری خواهند داشت.

سخن آخر

استفاده از بک لینک‌ اگر بصورت حرفه‌ای و توسط افراد با تجربه صورت بگیرد، تاثیر مثبتی بر رتبه‌ی سایت شما خواهد داشت و احتمالا بتوانید در صفحه‌ی اول جستجوی گوگل قرار بگیرید.

dragged border

خرید بک لینک، درست یا غلط؟

در این مقاله ابتدا توضیح می‌دهیم بک لینک چیست و سپس به بررسی سیاست‌های گوگل در این مورد و توصیه‌هایی در مورد خرید بک لینک می‌پردازیم.

به تعریف ویکی‌پدیا، بک لینک لینکی است که فرد را از سایت مرجع دهنده به سایت منبع منتقل می‌کند که این سایت منبع می‌تواند صفحه‌ی وب، وبسایت و یا لیستی از وبسایت‌ها باشد.

به بیان ساده‌تر، بک لینک لینکی است که در سایت‌های دیگر قرار گرفته و کاربر را به سایت‌ شما هدایت می‌کند.

با توجه به محل قرار گرفتن این بک لینک که در سایت معتبر و مرتبط باشد یا خیر، می‌تواند باعث اعتبار سایت شما و یا حتی افت رتبه‌ی آن بشود.

نحوه درج و خرید بک لینک

حال این سوال مطرح می‌شود که چگونه در سایت‌های دیگر بک لینک قرار دهیم؟

با یک جست‌وجوی ساده در موتور جستجوگر گوگل، لیست بلند بالایی از صفحات داخلی و خارجی فروش بک لینک در اختیار شما قرار می‌گیرد که البته تمامی آن‌ها معتبر نخواهند بود. شما با خرید از این صفحات می‌توانید لینک سایت خود را در صفحات دیگری که به شما پیشنهاد می‌شود قرار دهید تا ارجاع یه سایت شما و بازدید از آن افزایش یابد.

حال بیایید به سیاست‌های گوگل در قبال بک لینک‌ها نگاهی بیندازیم.

از آنجا که خرید بک‌ لینک با سیاست‌های گوگل مغایرت دارد، روش‌های نظارت بر آن نیز روش‌های پیچیده‌ای است.

اولین روش گوگل استفاده از یک تیم است که وظیفه‌ی آنها جستجوی اینترنت و یافتن سایت‌های فروش بک لینک است‌. اگر شما با یک جستجوی ساده به این سایت‌ها دسترسی پیدا کردید، پس تیم گوگل هم می‌تواند. از سوی دیگر، گوگل کاربران خود را به معرفی این سایت‌‌ها تشویق می‌کند. معیار دیگر گوگل، بررسی موضوع سایت‌های ارجاع دهنده به سایت شما در یک بازه‌ی زمانی مشخص است. همچنین پس از به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن تخلفی جدید به نام انکر تکست به خرید بک لینک افزوده شده است.

با توضیحات ارائه شده حتما متوجه شده‌اید که خرید بک لینک روش مناسب و مطمئنی برای بالا بردن رتبه‌ی سایت شما نخواهد بود و پیشنهاد ما استفاده از بهترین راه یعنی تولید محتوا است. با این حال اگر همچنان تمایل به خرید بک لینک دارید توصیه می‌شود قبل از خرید حتما به نکات زیر توجه کنید چرا که اشتباه در این زمینه ممکن است باعث از بین رفتن سئوی سایت شما بشود:

۱. از فکر استفاده از بک لینک رایگان و یا ارزان بی کیفیت بیرون بیایید چرا که جز کاهش اعتبار و جریمه‌ی سایت شما نتیجه‌ای نخواهد داشت‌.

۲. خرید بک لینک انبوه از وبسایت های غیرمعتبر کار را برای الگوریتم پنگوئن آسان کرده و به راحتی شناسایی میشوید.

۳.بک لینک‌ها در شرایطی برای شما بیشترین نتیجه ی مثبت را خواهند داشت که در سایت‌هایی با موضوع مرتبط به سایت شما قرار بگیرند.

۴.توجه به عبارت لینک شده و لغات قرار گرفته در کنار آن از نکات کلیدی است.

۵.سعی کنید بک لینک‌ها را در بازه‌های زمانی یکسان و در تمام صفحات یک سایت خریداری نکنید و بجای این کار، در بازه‌های زمانی مختلف و چند صفحه‌ی منتخب بک لینک تهیه کنید.

۶. حتما از سایت‌هایی که دارای رنک بالا و اعتبار هستند خرید کنید.

۷. به واسطه‌ها اعتماد نکنید و تلاش کنید با صاحب اصلی سایت ارتباط برقرار کنید.

نتیجه نهایی: خرید بک لینک

در پایان باز هم تاکید میکنیم که بهترین و مطمئن‌ترین راه برای افزایش اعتبار سایت، تولید محتوای مناسب است و تقریبا تمام متخصصان در مورد تاثیرات منفی خرید بک لینک اتفاق نظر دارند.

با این حال تصمیم با شماست.

X